Türkiye'nin Harry Potter Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türkiye'nin Harry Potter Forumu

Türkiye'nin Harry Potter ForumuHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapHarry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme Zikodz
Forumumuz, Harry Potter Hayran Sayfası | Türkiye'nin Resmi Forumudur.

Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme

3 posters
YazarMesaj
PatiAyak
Genel Yetkili
Genel Yetkili
PatiAyak

Sihir Puanı : 187
Nereden : İstanbul
Erkek

Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme Empty
MesajKonu: Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme   Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme EmptyPerş. Eyl. 23, 2010 4:12 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Harry Potter ve Ateş Kadehi filmine gittikten sonra o kadar etkilenmiştim ki oyun çıkar çıkmaz almıştım . Ve iyiki de almışım. Açılış videosunu izlediğimizde oyun hakkında genel bir bilgiye sahip oluyoruz zaten. Oyun gerçekten çok güzel.

Oyunun en başta dikkatimi çeken özelliği önceden yaptığımızın tersine bölümler sırayla gelmiyor, biz menüden seçebiliyoruz. Böylece bu bölümleri tek tek seçip, geçebiliyoruz. Bu hoşuma giden bir özellik oldu. Sırayla oyanamaktan sıkılanlar için mükemmel bir özellik.
Oyunu oynamaya başladığınzda gözünüze çarpan detaylardan biri de şu oluyor: oyun önceki oyunlarına göre kendisini aşmış derecede heyecanlı ve zor oluyor. Mouse ile değil klavye ile büyü yapıyoruz ve karşılaştığımız karakterlerin sayısı ve güçleri artmış bulunmakta. Büyülerimiz bana göre çok başarılı bu oyunda.
Harry Potter ve Azkaban Tutsağında olduğu gibi Hermione ve Ron’u da kullanabiliyoruz. Bir de eski oyunlarda yendiğimiz rakiplerden veya heykel portre gibi yerlerden şekerleme çıkartıyor, büyücü kartları buluyorduk. Yine şekerleme çıkarabiliyoruz ancak bu sefer büyücü kartlarını da satın alıyoruz. Bu kartlar sayesinde kartı aldığınız oyuncunun özellikleri yani gücü artıyor. Yani bu kartlar önemli.
Aynı zamanda güçleri ve karakterleri yerinde kullanmak da çok önemli. Can seviyemizi ve güç seviyemizi sürekli kontrol etmeliyiz. Canlarımız eski oyunlarda olduğu gibi kurbağa yiyerek çoğalıyor. İstersek kurbağaları depo edip öldüğümüzde dirilebiliyoruz.
Oyunun konusu filmle doğru orantılı olarak tasarlanmış. Pek değişen bir şey yok. Harry Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulunda 4. senesinde.
Oyuna başladığımızda üç büyücü dünya kupasında buluyoruz kendimizi. Burada kitapdaki gibi ölüm yiyenlerle savaşarak başlıyoruz oyuna. Hogwarts’da geçirdiği 3 seneden daha tehlikeli bir yıla hazırlanan Harry esrarengiz bir biçimde Hogwarts’ın ev sahipliği yaptığı 3 büyücü kupasına katılır ve yarışmak zorunda kalır. Böylece turnuvada onlara sunulacak zorlu görevlerle mücadele etmek durumunda kalıyor.

Harry’nin yaşı da maceraları da içinde bulunduğu tehlikelerde büyüyor. Ve böylece oyunu oynarken yaşanan heyecan va zorluklarda artıyor. Oyun filmdeki ve kitaptaki gibi devam ediyor. Rakiplerimizle savaştıkça aşağıda bulunan bar dolduğunda ’s’ harfine basıyoruz ve oyuncularımızın daha güçlü ve iyi büyüler yapmasını sağlıyoruz.
Oyunun hakkında değinilebilecek bir diğer mevzu da görüntü kalitesi. Grafikler eskilere göre güzeldi bence. Karakterlerin gerçeğe en yakın hali eskilere göre Harry Potter ve ateş Kadehi olmuştu bence.
Felsefe Taşı’nı oyanayanlar bilir görüntü kalitesi berbattı gerçekten.
Oyundaki sesler de çok hoşuma gitti. Seslendirmeler güzel yapılmış. Gerçek oyuncular tarafından seslendirilmiş olduğunu unutmayalım. Bu da oyuna gerçeklik kazandırmış işitsel bakımdan.

Bana göre oyun eski oyunlara göre en zoru , en maceralısı , en heyecanlısı ve en güzeliydi.
Kesinlikle eskileri oyunları oynayanlara göre farklı gelebilecek bir oyun. Çünkü Ea Games her oyunda giderek geliştiriyor kendisini. Hary Potter severler bu oyunu da almalı bence.
FawkS
2.Sınıf Büyücü
FawkS

Sihir Puanı : 218
Nereden : İskenderun
Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme   Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme EmptyCuma Ekim 01, 2010 3:47 pm

bence en kötü oyunu buydu o kalkanlar bitirdi beni keşke zümrüdüanka yoldaşlığı yada melez prens oyunu gibi yapsalardı
Mahmut
3.Sınıf Büyücü
Mahmut

Sihir Puanı : 353
Nereden : İskenderun
Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme   Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme EmptyCuma Ekim 01, 2010 3:48 pm

FawkS demiş ki:
bence en kötü oyunu buydu o kalkanlar bitirdi beni keşke zümrüdüanka yoldaşlığı yada melez prens oyunu gibi yapsalardı

katılıyorum

Harry Potter Ve Ateş Kadehi Oyun İnceleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi
» Harry Potter Ve Sırlar Odası Oyun İnceleme
» Harry Potter Ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Oyun İncelemesi
» Harry Potter Ve Melez Prens Oyun İnceleme
» Hary Potter ve Azkaban Tutsağı Oyun İncelemesi