Türkiye'nin Harry Potter Forumu

Türkiye'nin Harry Potter ForumuHoş geldin, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Forumumuz, Harry Potter Hayran Sayfası | Türkiye'nin Resmi Forumudur.

Paylaş | 

Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi

YazarMesaj
PatiAyak
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Sihir Puanı : 187
Nereden : İstanbul
Erkek

MesajKonu: Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi   Perş. Eyl. 23, 2010 3:50 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Harry Potter oyunlarının ilki, kitaptan oyuna uyarlaması tam beklediğimiz gibi olmasa da bizi uzunca bir süre meşgul etti. Oyun tamamiyle Hogwarts’ta geçiyor ve pratik amaçlı büyü öğrenmeye başlıyoruz. Oyun toplamda 25 bölümden oluşmakta ama oyunun atmosferine o kadar kaptırıyoruz ki kendimizi, bölümlerin nasıl geçildiğini anlamıyoruz bile. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da Quidditch oynayabilmekteyiz. Fakat, bu Quidditch oyunu biraz farklı çünkü süpürgemizle ” Altın Snich’in” bıraktığı izleri takip edip, zamanında yakalama tuşuna basıp onu yakalamalıyız yoksa elimizden kaçıyor. Gelelim yapmamız gerekenlere, amacımız zaten büyü öğrenmek böylelikle oyunun yarısı bitmiş oluyor zaten. Bunları yaparken uygulyacağımız format ise Herhangi birşeyi zamanında başka bir yere götür ve hediyeni al tarzında görevler oyunu Adventure tarzına dönüştürmüş açıkçası gayet güzelde olmuş.

Grafiklere gelirsek eğer, Unreal Tournament grafik motoru kullanılmış. Oyundaki mekanlar gayet güzel olarak oyuna yansıtılmış. Oyundaki renkler iç açıcı olmuş, boğuk renkler yerine canlı renklerin kullanılması oyunu açmış. Müziklere gelince bence müzikler güzel olmuş. İnsanın oyuna olan bağlılığını arttırıyor. Seslendirmeler, zaten her zaman güzeldi. Bu oyunda da güzel olmaya devam etmiş.
Kullanıcı profilini gör
FawkS
2.Sınıf Büyücü

Sihir Puanı : 218
Nereden : İskenderun
Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi   Perş. Eyl. 30, 2010 3:34 pm

En güzel quidditch bunda olmuş tabii özel quidditch versiyonunu saymazsak Very Happy
Kullanıcı profilini gör
Mahmut
3.Sınıf Büyücü

Sihir Puanı : 353
Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi   Perş. Eyl. 30, 2010 3:36 pm

kanka sende bunun oyunu varsa bana verirmisin ben bulamamıştım :S
Kullanıcı profilini gör
FawkS
2.Sınıf Büyücü

Sihir Puanı : 218
Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi   Perş. Eyl. 30, 2010 3:41 pm

knk anlattım yha intten buldum baktım virüslüydü attım tüm dosyaları hard diske attım sora indirip oynadım tüm oyunlarını sora format attım pcye Very Happy
Kullanıcı profilini gör
Mahmut
3.Sınıf Büyücü

Sihir Puanı : 353
Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi   Perş. Eyl. 30, 2010 3:43 pm

ne zaman anlattın kanka ? bnm niye haberim yok Smile
Kullanıcı profilini gör

Harry Potter Ve Felsefe Taşı Oyun İncelemesi
1 sayfadaki 1 sayfası