Türkiye'nin Harry Potter Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türkiye'nin Harry Potter Forumu

Türkiye'nin Harry Potter ForumuHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap..Asalar.. Zikodz
Forumumuz, Harry Potter Hayran Sayfası | Türkiye'nin Resmi Forumudur.

..Asalar..

3 posters
YazarMesaj
Felix F.
Felix Felicis
Felix Felicis
Felix F.

Sihir Puanı : 5370
Nereden : İstanbul
Erkek

..Asalar.. Empty
MesajKonu: ..Asalar..   ..Asalar.. EmptyÇarş. Eyl. 29, 2010 3:35 pm

Başlıca büyücülük malzemesidir.

Asa ilmi karmaşık ve esrarengiz bir sihir dalıdır. Ollivander her zaman "Büyücü asayı değil, asa büyücüyü seçer " der. Bu fikir asa ilmi için çalışanlar tarafından hep açık olmuştur. Asa sahipliğine ince yasalar hakimdir. Eğer asa sahibini seçtiye aralarındaki kuvvetli ilişki sonucu her zaman en iyi sonuç alınabilir. Bu da sanki asalara duygu katmaktadır. Pek çok şey asanın kendisine bağlıdır. Ancak asayı alış şekli de önemlidir. Genelde bir asa kazanıldıysa eğer, kime sadık kalacağı da değişir. Ama fethedilen asa çoğu kez iradesini yeni sahibine tabi kılar. Bir insan onu seçmemiş olan bir asayı da kullanabilir. Birazcık byücülük yeteneğiyle sihrin her aletten geçmesi mümkündür. Başlangıçta bir çekim, sonra da karşılıklı bir deneyim arayışında, asa büyücüden öğrenir, büyücü de asadan.

Ölüm Değneği, Kader Asası, Mürver Asa gibi bir çok isimlerde anılan asalar vardır. Asalar ancak onları kullanan büyücüler kadar güçlüdür.

Her büyücünün farklı bir asası vardır. Genellikle 22 cm.ve 40 cm. arasında olur. Ollivander asalarının hiçbiri diğerine benzemez.

Asalarda kullanılan malezemeler:
Asaların yapımında Tek Boynuzlu At Kılları, Anka Telekleri, Ejderha Yüreği Telleri, Kayınağacı, Akaağac Teleği, Anka Teleği, Abanoz Kılı, Tek Boynuzlu At Kılı, Dikenli Defne kullanılır.

Asa örnekleri:
-Kayınağacı ve Ejderha Yüreği Tellerinden. Yirmi üç santim. Güzel ve esnek.
-Akçaağaç ve Anka Teleğinden. On sekiz santim. Vızıldar.
-Abanoz ve Tek Boynuzlu At Kılından. Yirmi bir buçuk santim, esnek.
-Dikenli Defne ve Anka Teleği

Ollivander'in sattığı Asalardan bazıları:

Lily Potter "Yirmi altı santim uzunluğunda, incecik, söğütten yapılmış, büyü için çok uygun bir asa."

James Potter:
"Maun bir asa. Yirmi dokuz santim. Esnek. Biraz daha güçlü, biçim değiştirme için birebir."

Lord Voldemort:
"Otuz dört santim. Porsuk ve Anka teleğinden yapılmış, güçlü bir asa, çok güçlü, yalnış ellere geçmemeli."

Rubeus Hagrid:
"Meşe, kırk buçuk santim, oldukça esnek."

Harry Potter: " Dikenli Defne ve Anka Teleği (alışılmadık bir karışım). Yirmi sekiz santim, güzel ve kullanışlı. (Bu asanın yapımında kullanılan teleği veren anka tek bir telek daha vermiştir ve o da Voldemort'un asasında bulunan telektir. O telek Harry'in seçtiği asanın içinde bulunan teleğin kardeşidir. İkiz çekirdek olarak anılır.) "

Fleur Delacour: "Yirmi dört santim... esnemez.. gül ağacından yapılma ve içinde de Veela kafasından alınmış bir saç teli. (Büyükannesinin saçından alınmıştır) Veela saçı asaların hayli asabi olmasına yol açar."

Cedric Diggory: " Üstünde tek boylu bir erkek atın kuyruğundan alınmış tek bir kıl vardır. Otuz santim, dişbudak ağacından, hoş bir esnekliğe sahiptir."

Victor Krum: "Gregoroviç eseri bir asa kullanıyor. İyi bir asa yapımcısıdır. Ejderha ve yürek lifindendir. Genel asalara göre epeyce kalındır. Yirmi beş buçuk santim."

[b]Bellatrix Lestrange:
"Ceviz ve ejderha yüreği teli. Otuz iki buçuk santim. Esnemez."

Draco Malfoy: "Alıç ve tek boynuzlu at kılı. Tam yirmi beş buçuk santim. Makul ölçüde esnek."

Peter Pettingraw: "Kestane ve ejderha yürek teli. Yirmi üç buçuk santim. Gevrek."
ALINTIDIR
https://hphayranlari.forum.st
FawkS
2.Sınıf Büyücü
FawkS

Sihir Puanı : 218
Nereden : İskenderun
Erkek

..Asalar.. Empty
MesajKonu: Geri: ..Asalar..   ..Asalar.. EmptyPerş. Eyl. 30, 2010 3:16 pm

Bnm asam mürver ağacı anka kuyruğu teli 26 santim esnemez Very Happy
Mahmut