Türkiye'nin Harry Potter Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türkiye'nin Harry Potter Forumu

Türkiye'nin Harry Potter ForumuHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapMadam Rosmerta Zikodz
Forumumuz, Harry Potter Hayran Sayfası | Türkiye'nin Resmi Forumudur.

Madam Rosmerta

YazarMesaj
Felix F.
Felix Felicis
Felix Felicis
Felix F.

Sihir Puanı : 5370
Nereden : İstanbul
Erkek

Madam Rosmerta Empty
MesajKonu: Madam Rosmerta   Madam Rosmerta EmptySalı Ekim 05, 2010 12:50 pm

“Biliyor musunuz, hala inanmakta güçlük çekiyorum. Herkesin karanlık tarafa geçeceğine inanırdım da, Sirius Black’in geçeceğine inanmazdım. Demek istiyorum ki, onu Hogwarts’ta bir öğrenciyken tanırdım. Eğer onun bir ölüm yiyem olacağını söyleseydiniz, size alkolü fazla kaçırdığınızı söylerdim.”
–Madam Rosmerta
Madam Rosmerta, Hogsmeade’deki Üç Süpürge’nin sahibidir. Otuz yaşından biraz daha yaşlıdır. Tüm cadı ve büyücüler, Hogwarts’taki profesörler, bir grup kaba cin de dahil, onu tanır. Eğrili kadın türü ve sevimli olarak tanımlanır. Ron, onun yanına geldiğinde biraz utanur. Hermione’ni bu durumdan her daim rahatsız olmuştur.
Rosmerta’nın 1996-1997 okul yılında, Draco ve diğer Ölüm Yiyenlerin Hogwarts’a sızmaya çalıştığı sıralar, İmperius Laneti etkisi altındayken hayatı kararmıştı. Bildiğimiz şeylerden biri de, Katie Bell’e, lanetli kolyeyi Dumbledore’a götürmesini sağlamak için lanet yapmaya zorlandığıydı. (Katie kendini yaralamıştı.)
İsminin Anlamı

“Rosmerta”= JKR bu ismi seçti çünkü, “iyi satıcı” anlamına geliyor.
Filmlerde
“Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” filminde, Rosmerta’yı Julie Christie canlandırdı.
Çeviri: danger
https://hphayranlari.forum.st

Madam Rosmerta
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Madam Rolanda Hooch